טיפול בגב כאבים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול בגב כאבים על כאבי גב תחתון אחד מהסימפטומים הרפואיים הנפוצים ביותר בעולם, על מה גורם לכאבים בגב, ודרכיטיפול בגב כאבים – על כאבי גב תחתון – אחד מהסימפטומים הרפואיים הנפוצים ביותר בעולם, על מה גורם לכאבים בגב, ודרכי טיפול מומלצות טיפול מומלצות לטיפול בגב כאבים

כאבי גב יכולים לצוץ ברגעים פתאומיים מאוד בחיים שלנו, ולתפוס אותנו לא מוכנים כלל לבואם. דמיינו את עצמכם עומדים בפני רגע מרגש בחיים כמו – חתונה, סיום קורס או לימודים חשובים, גיוס לצבא, ועוד, כשלפתע את מרגישים כאב בלתי נסבל בגב, שתופס אותכם בפתאומיות רבה. כאבי גם יכולים לשבש עבורנו תוכניות רבות בחיים, וניכר כי בני אדם רבים חווים כאבי כאב בצורה שכיחה מאוד. מה גורם לכאבי גב בעצם? מה הם הסימפטומים השונים של כאבי גב תחתון? לכמה זמן צפוי שכאבי הגב שלכם ימשכו? וכיצד ואיך כדאי וניתן לטפל בבעיות גב שונות? במידה שהשאלות הבאות נמצאות בפיכם זה זמן מה, הכתבה הבאה באה לעשות לכם סדר בראש.

טיפול בגב כאבים – רקע שלא ידעתם על גב ועל כאבי גב

ממש בזמן שאתם פותחים את הכתבה הזו, וקוראים את השורות הבאות, בערך 20 אחוזים מתושבי העולם סובלים ממש ברגעים אלהטיפול בגב כאבים – רקע שלא ידעתם על גב ועל כאבי גב ממש בזמן שאתם פותחים את הכתבה הזו, וקוראים את השורות הבאות מבעיות וכאבי גב שונים, במיוחד בגב התחתון. מעבר לכך, מחקרים מראים כי 4 מכל 5 בני אדם יחוו או ירגישו כאבים בגב התחתון, האזור הרגיש ביותר והפגיע ביותר בגב שלנו, לפחות פעם אחת אם לא יותר במהלך החיים שלהם. ולמה דווקא הגב כל כך פגיע? מה הסיבה לכך שכל כך הרבה אנשים חווים בעיות וכאבי גב במהלך החיים? הסיבה לכך היא שהגב התחתון שלנו הוא החלק בגוף שתומך בסופו של דבר במרבית המשקל של הגוף שלנו, וכתוצאה מכך, הגב הוא זה שמשלם את המחיר על הנטל שבסחיבת כל הגוף שלנו.

טיפול בגב כאבים – מה זה בכלל כאב בגב התחתון?

כאשר אתם שומעים את אחד מהמושגים – כאבי גב, גב תפוס, כאבי גב תחתון, ועוד, מדובר בעצם על כאבים עזים וחזקים אשר מופיעים בדרך כלל בשטח הנמצא החל מתחת לקו הצלעות שלנו, ומגיע עד לקו של העכוז. לעתים קרובות, כאבי גב מקרינים לאזורים נוספים בגוף, זאת כאשר הכאב מקרין בסופו של דבר לעכוז עצמו, ובנוסף לכך הוא יכול גם להקרין את הכאבים שלו לאזורי האגן והירך.

טיפול בגב כאבים – מה הם התסמינים השונים של כאבים בגב התחתון?

אנשים שחווים כאבים בגב ובגב התחתון, מעידים בסופו של דבר על תסמינים אשר כוללים שריפה חזקה, כאבים עזים, והרגשה של דקירות חוזרות ונשנות. מדובר על כאבים מאוד מגוונים, אשר יכולים להיות מצד אחד כאבים עמומים בעוצמה קלה יחסית, או מצד שני כאבים חדים בדרגה קשה מאוד – כל כך קשה שלעתים היא מונעת ממי שסובל מכאבי הגוף לעמוד, ללכת, ולבצע פעולות פשוטות נוספות. תסמינים של כאבי גב, יכולים להופיע ברגע אחד פתאומי, ללא שום התראה מוקדמת, שמא הם יכולים להתפתח בצורה איטית, ובהדרגתיות רבה מאוד. כאבי גב תחתון שונים מתחלקים לפי משך הזמן שהם מחזיקים ומופיעים בגוף שלנו, זאת כאשר כאבי גב פשוטים יכולים להופיע למשך של ימים בודדים בלבד, וכאבי גב חמורים יכולים לעלות על פרק זמן של 12 שבועות.

טיפול בגב כאבים – במקרים הבאים אנו ממליצים לכם לפנות לרופא בשל כאבי הגב שלכם

על אף שכאבי גב לרוב עוברים לבד, ובמקרים רבים אין צורך לבצע טיפול מיוחד בכאבי הגב מלבד מנוחה קלה, אולם, במקרים הבאים נמליץ לכם להדליק נורת אזהרה אדומה בעקבות כאבי הגב שלכם, וללכת לבצע בדיקה מקיפה של הנושא על ידי רופא מומחה – במידה שכאבי הגב נמשכים מעבר לפרק זמן העולה על 6 שבועות, במידה שכאבי הגב שאתם חווים מקרינים לרגליים, או במצב שכאבי הגב גורמים להפרעה או חולשה של הסוגרים בגוף.

טיפול בגב כאבים – כיצד ניתן לטפל בבעיות בגב?

טיפול בבעיות גב הוא כאמור לא דבר חד משמעי, שכן כל מקרה הוא מקרה שונה, אשר גורר אחריו דרכי טיפול שונים. מבחינת מנוחה –טיפול בגב כאבים – במקרים הבאים אנו ממליצים לכם לפנות לרופא בשל כאבי הגב שלכם על אף שכאבי גב לרוב עוברים לבד חשוב לא להיות במנוחה 100 אחוז מהזמן, במיוחד לא במצב של שגרה. ביצוע פעולות קלות כמו – שחייה קלה, הליכה, וכדומה, מוכחות כיעילות וכפעולות אשר עוזרות מאוד לבעיות גב במקרים רבים.

מה יכול לגרום לכאבי גב ואיך אפשר לטפל בהם בצורה הטובה ביותר?

ובכן, יש מגוון רחב של סיבות שיכולות לגרום להיווצרות של כאבי גב.

  1. אורח חיים יושבני – רבים מאיתנו נמצאים זמן רב מול המסכים וזה מוביל לכך שאנחנו בעצם נמצאים המון זמן בישיבה ממושכת. לכן, חשוב מאוד להקפיד על ישיבה ארגונומית, לבחור שולחן וכסא מתאים. העדיפו לשבת מול מסך גדול מאשר מול מסך קטן, בשל העובדה שמסך קטן גורם לעיניים להתאמץ, לצואר לבוא קדימה ואז נוצרות כל מיני סוגים של בעיות ועומסים על עמוד השדרה.
  2. אי תזיזתיות – אנשים שלא מבצעים פעילות גופנית באופן קבוע, עלולים לפתח כאבי גב בשל חוסר תנועתיות בעמוד השדרה היוצרת לחץ רב על החוליות. חשוב מאוד להקפיד על פעילות גופנית קבועה כמו הליכה, שחיה, יוגה, פילטיס או כל פעילות אחרת אליה אתם מתחברים.
  3. הריון- פעמים רבות הריון גורם לכאבי גב, שכן כובד משקל הגוף יוצא מאיזון.
  4. עודף משקל- על אותו עיקרון, גם עודף משקל מוציא את הגוף מאיזון ויכול להוביל לכאבי בגב.

ניתן להפחית כאבים בגב על ידי ניסיון לרדת במשקל ולשמור על משקל גוף תקין ומאוזן, ביצוע מתיחות אחת לכמה דקות לאחר ישיבה ממושכת על המחשב, ביצוע פעילות גופנית ובחירת טיפול מתאים לשחרור העומס כמו שיאצו, עיסוי רפואי, דיקור, כוסות רוח וכדומה.

אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן