כאב בכתף ימין ובצוואר

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מפרקי הכתף הם הניידים ביותר בגוף. הם יכולים לבצע סיבובים שלמים והם גמישים מאוד. יחד עם זאת, בשל העובדה שהם כל כך ניידים, הרי שהם כי פחות יציבים בגוף וכן הם הכי פגיעים לכאב. ישנם אנשים אשר חווים כאבים שאינם ממוקדים בכתף ימין אשר אליהם מתלווים סימנים אחרים, כך לדוגמא: כאב בכתף ימין ובצוואר, כלומר, כאב בכתף יכול לגרום גם לכאבי צוואר והדבר ללא ספק יכול לפגוע באיכות החיים של האדם ולמנוע ממנו לבצע מגוון פעולות שונות. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות סיבות לכאבי כתף ימין שמקרינים לצוואר, כיצד לזהות שמדובר על סיבה אורטופדית ולא על מקרה שיכול לסכן את חייו של האדם וכן, כיצד לטפל בבעיה אם היא נובעת ממקור אורתופדי או מכל מקור אחר.

מהן הסיבות לכאבי כתף ימין וצוואר?

ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לכאבים או קושי בתנועה של כתף ימין וכן לתוצאה מכך גם לכאבים בצוואר. סיבה ראשונה יכולה להיות דלקת או קרע בגיד של כתף ימין. אם התחילו לכם כאבים בכתף ימין שמקרינים לצוואר לאחר אימון גופני, ככל הנראה מדובר על דלקת בגיד הכתף ובמקרים חמורים ייתכן כי מדובר בקרע בגיד. סיבה נוספת יכולה להיות שבר סביב הכתף. שבר שיכול להיווצר כתוצאה מפריקת כתף יכול לגרום לכאב בכתף בנשימה עמוקה או כאשר מבצעים תנועה מסוימת. עוד סיבה לכאב המדובר יכולה להיות פגיעה במסובבי הכתף. ישנם 4 שרירים שמחברים בין עצם השכמה לעצם הזרוע והם קרויים שרירי מסובבי הכתף, אשר התפקיד שלהם הוא להניע את הזרועות קדימה ואחורה בתנועות סיבוביות. כאשר מבצעים תנועות סיבוביות שכאלה באופן קבוע, שרירי מסובבי הכתף עלולים להיפגע והדבר יכול להסב כאב משמעותי. גם תנוחה לא נכונה של הכתפיים לאורך הזמן בשל עבודה מול מחשב או ביצוע כל פעולה אחרת בצורה לא נכונה, עלולה להסב לכם נזק לכתף. סיבה נוספת הקשורה דווקא לצוואר היא פריצת דיסק בחוליות הצוואר. אם אתם סובלים מתחושת כאב בכתף ימין האחורית ובצוואר, ייתכן מאוד שזאת הסיבה.

כיצד מטפלים בכאב בכתף ימין ובצוואר?

ראשית, יש לגשת לצורך אבחון המקור המדויק לכאבים שלכם. חשוב מאוד לדעת כי בכל מקרה שבו מופיע כאב בכתף ימין חמור המקרין לצוואר, יש לגשת לאבחון מיידי כדי לבצע אבחנה מבדלת ולוודא כי מדובר על מקור כאב אורתופדי ולא על מקור כאב שעלול לסמן התקף לב או בעיה רפואית חמורה יותר. ישנם אנשים שהלב ממוקם אצלם קרוב יותר לצד ימין ולא פעם הופעה של חולשה וכאב בכתף ימין ובצוואר יכולים להוות תסמין ראשוני לאירוע לבבי ועל כן חשוב לבדוק זאת. אם שללתם מקרה רפואי חמור, ניתן לטפל בכאבי כתפיים בטיפולים שונים בהתאם לסוג הבעיה: ניתן לבחור בטיפול בגלי הלם שיכול לסייע בדלקת גידים ובהפחתת הכאב, ניתן לטפל בפולסים אלקטרומגנטיים שמהווה שיטה לא פולשנית לריפוי הכאבים באזור, ניתן להשתמש באביזרים אורתופדיים כגון: מקבע כתף לאחר פריקת כתף או ניתוח, ניתן להיעזר בטיפולים מהרפואה הטבעית כגון: דיקור סיני וניתן כמובן לגשת לטיפולי פיזיותרפיה.

כיצד ניתן לשקם את האזור לטווח הרחוק?

אם הכאב בכתף ימין ובצוואר נגרם כתוצאה מטראומה, כלומר, מכה כלשהי שקיבלתם במקום או תנועה לא נכונה שביצעתם במהלך אימון, חשוב מאוד לשקם את האזור בטיפולי פיזיותרפיה ייעודיים, אשר יאפשרו לכם להחזיר את יכולת התנועה במקום בטווח הרחוק ולהימנע מכאבים. תרגילי פיזיותרפיה לכתף מהווה ללא ספק טיפול יעיל מאוד שחשוב שיבצע אותו פיזיותרפיסט מומחה בתחום זה.

 

 

 

אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב
אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן