מדרגון כיסא לסובלים מקושי לעלות במדרגות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מעלוני נגישות, מעליות ביתיות ומעליות לנכים

לייעוץ ללא התחייבות התקשרו: 072-2570470

תלונה על כאבי גב היא אחת השכיחות בביקורים שלנו אצל רופאים. הבעיה מתחילה כאשר האדם סובל ממצבים מורכבים, לרבות פריצת דיסק, בלט דיסק או כאבים עזים במיוחד המסבים לו סבל רב ופוגעים ביכולת התפקוד העצמאי שלו. בעיות וכאבי גב עלולים להביא לקשיי ניידות מהותיים, עם קושי בביצוע הפעולות שנראות בסיסיות בשגרת היום-יום – עלייה במדרגות למשל.

אז מה ניתן לעשות על מנת לשפר את המצב? החדשות המעודדות הן שכיום מוצעים לא מעט פתרונות.

דרכי הטיפול בכאבי גב

יש מקרים בהם כאבי גב יחלפו כעבור כמה ימים ללא טיפול, או לכל היותר לאחר טיפול מינימלי. אלא שהמציאות מראה גם מצבים אשר דורשים טיפולים מקיפים, אפילו מורכבים, וזאת על מנת לפתור מהשורש בעיות הקשורות לגב, לעמוד השדרה ולאיברים אחרים הנכנסים למשוואת התנועה של הגוף.

זה מתחיל עם טיפולי פיזיותרפיה, שהרכבם וסוגם משתנה בהתאם לסוג הבעיה שהאדם סובל ממנה ולדרגת החומרה שלה. באמצעות הפיזיותרפיה אפשר לחזק את השרירים הסמוכים לגב, להגדיל את טווחי התנועה שלו, להפחית כאבים ועוד. טיפול אחר שעשוי לסייע הוא כירופרקטיקה, כלומר, שימוש בידי המטופל על מנת לסייע בהתמודדות עם בעיות במערכת השריר והשלד.

טיפולים ואביזרים אורתופדיים (למשל חגורות גב או מייצבים) נכנסים לתמונה פעמים רבות, ובכוחם לספק לגב את התמיכה הראויה לו, על מנת להקל על המצב בנקודת הזמן הנוכחית, או אפילו לשפר אותו לטווח הארוך יותר. במקרים מורכבים, או כאשר הטיפולים הניתנים בקו ראשון אינם לא הועילו, ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוח כירורגי בגב או בעמוד השדרה.

חשוב להדגיש, שבשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים פונים לפתרונות מקשת הרפואה המשלימה, דוגמת דיקור סיני, הידרותרפיה או אוסטיאותרפיה. למרות שלא כולם מוכחים מבחינה מחקרית, שילובם עשוי להקל על המצב.

קווים לדמותו של מדרגון הכיסא

מדרגון כיסא הוא אחד המוצרים החשובים בעולם פתרונות הניידות למיניהם, ויש לו מקום של כבוד בהתמודדות של הסובלים מבעיות גב. המדרגון מורכב ממסילה אותה מתקינים על גבי המדרגות וכיסא נוח, הנע מעלה ומטה לאורכה של המסילה. תפעול המדרגון נעשה בצורה פשוטה, באמצעות כפתורים הנמצאים על גבי הכיסא או שלט ייעודי. אין צורך בתשתיות מורכבות על מנת להתקין אותו, שעה שהוא מופעל באמצעות מצברים ודורש חיבור פשוט לחשמל באחד מקצותיו.

מדרגוני כיסא, המיוצרים במפעלים המהימנים והמקצועיים ביותר ברחבי העולם, בשילוב עם התקנים המחמירים ביותר, כאשר החלוקה היא לשלוש קבוצות עיקריות:

  • מדרגון מתעקל, המיועד לחללים בהם תנאי השטח אינם ישרים (למשל מדרגות מעוקלות).
  • מדרגון ישר המתאים לחללים פנימיים עם גרם מדרגות ישר.
  • מדרגון ישר המיועד לחללים חיצוניים – מדרגון העשוי מחומרים עמידים באופן מלא בפני תנאי האקלים ומזג האוויר המשתנה.

שיפור איכות החיים מתחיל כאן

מדרגון הכיסא עשוי להקל על חייהם של הסובלים מבעיות גב חמורות בכמה וכמה אופנים. הוא מונע מהם את הצורך לבצע פעולה מורכבת ועמוסת כאבים עבורם, דוגמת עלייה במדרגות, מה גם שלעיתים מצבם של הסובלים מבעיות גב, אינו מאפשר להם כלל לבצע את הפעולה בכוחות עצמם. בכך יכול המדרגון להחזיר לאנשים את העצמאות, שדומה שבעיות הגב החמורות מאיימות לקחת מהם.

מדרגון כיסא, בדומה לפתרונות אחרים במשוואת ההנגשה של מבנים (דוגמת מעלון, מעלית הידראולית או מדרגון משטח), מחזיק לכן במלוא הפוטנציאל לשפר את איכות חייהם של הסובלים מבעיות גב חמורות. פעמים רבות הוא מהווה עבורם האמצעי שמאפשר להם להישאר במסגרות המגורים הקיימות שלהם, ולא לעבור לבית אבות או למוסד לדיור מוגן. באמצעות המדרגון המבנים יכולים להפוך להיות מונגשים במלוא מובן המילה. 

מחפשים פתרונות נגישות לבית?

למגוון אפשרויות התקשרו: 072-2570470

אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב
אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן