קרניו סקראל – שיטת טיפול בכאבים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול לבעיות גבקרניו סקראל הוא גישת טיפול ידנית עדינה המשחררת מתחים עמוקים בגוף כדי להקל על תפקוד לקוי, כאבים ושיפור כללי של הבריאות. השיטה נוצרה ופותחה לראשונה על ידי ד"ר ויליאם ג. סאתרלנד בשנות השלושים המוקדמות.

בשנות השבעים, פותחה מחדש השיטה על ידי רופא לאוסטיאופתיה בשם ג'ון א. אפלדגר, בעקבות שנים של מחקר וניסויים קליניים באוניברסיטת מישיגן, בה הועסק כפרופסור לביומכניקה. בשנות השמונים הוא פתח את מכון אפלדגר בפלורידה, שם לימד מידי שנה אלפי אנשים את טכניקת שחרור הלחצים בגולגולת ובקרום סביב המוח.

באמצעות מגע עדין, מטפלים בשיטה זו משחררים אזורים תפוסים ברקמות הרכות המקיפות את מערכת העצבים המרכזית. טיפול קרניו סקראל משמש כיום יותר ויותר כשיטת טיפול בתחום הרפואה המונעת, לשיפור העמידות בפני מחלות, כמו גם טיפול יעיל במגוון נרחב של בעיות רפואיות הקשורות לתפקוד לקוי וכאבים.

הבנת מערכת קרניו סקראל

המוח ועמוד השדרה הם המבנים העיקריים המשפיעים על יכולת תפקוד נאותה של הגוף, והם משפיעים על מערכת העצבים המרכזית, המושפעת ביותר ממערכת הקרניו סקראל, שהם הקרומים והנוזלים המקיפים את עמוד השדרה, מגנים עליו ומשדרים את הממסרים אל המוח.

מידי יום, מופעלים מתחים ולחצים שונים, ישירים או עקיפים, על הגב. מתחים אלו גורמים לרקמת הגב להתהדק ולעוות את מערכת הקרדיו סקראל. כתוצאה מכך נוצר מתח המתגבש סביב המוח ועמוד השדרה, והכאב פורץ. מצב זה עלול למנוע אפשרות תפקוד בריא של מערכת העצבים המרכזית, כמו גם פגיעה בכל מערכת אחרת הבאה איתה במגע.

טיפול קרניו סקראל הוא שילוב של רפואת כירופרקטיקה ואוסטיאופתיה. תומכי השיטה סבורים כי לחץ עדין על עצמות עמוד השדרה והאגן, מגבירים את זרימת הנוזל השדרתי ומרפאים מספר מחלות כגון בעיות עיניים, דיכאון, היפראקטיביות, וכאבים, כגון כאבי ראש, וכאבי צוואר וגב.

מהלך טיפול קרניו סקראל

למרבית המזל, ניתן לטפל בכאבים אלו תוך שימוש בשיטות מגע פשוטות וקלות. המטפל משתמש בידיו על מנת להעריך את מערכת הקרניו סקראל, וממשש בעדינות את שרירי הגב כדי לאתר את קלות התנועה וקצב פעימות הנוזל השידרתי סביב עמוד השדרה.

תהליך ההערכה "מספר" למטפל את מיקום חוסר האיזון, ובהמשך מופעלות טכניקות מגע רך כדי לשחרר חסימות ברקמות המשפיעות על מערכת הקרניו סקראל. המגע העדין מבוצע על עצמות הגולגולת, מפרקי הלסת, חוליות הצוואר ועמוד השדרה עד הגב התחתון. במהלך הטיפול משפר המטפל את איכות וזרימת פעימות הגוף תוך הפעלת שיטות מגע עדינות.

הטיפול מבוצע על ידי אוסטיאופת, כירופרקטור או מטפל בעיסוי, המתמחים בשיטה זו, ומטרתו היא השבת התפקוד התקין של עמוד השדרה, שיפור מערכת הממסרים בינו לבין המוח, וריפוי הגוף. טיפול קרניו סקראל מקל על מגוון רחב של בעיות תפקוד, החל מכאבים הנובעים מפציעות ספורט, דרך ליקויים נוירולוגיים ועד לכאבי גב כרוניים.

מספר מפגשי הטיפול משתנה בהתאם לחומרת הכאבים והבריאות הגופנית של כל אדם, ולכן יש להימנע מהשוואה בין תוצאות הטיפולים, גם אם מקרים מסוימים נראים דומים. בדרך כלל יש צורך בטיפול אחד עד שלושה טיפולים או יותר בשבוע, כשכל טיפול נמשך בין חצי שעה לשעה, במשך מספר שבועות.

תוצאות הטיפול

במקרים רבים ניתן לחוות הקלה כבר לאחר מספר מפגשי טיפול, אך מקרים מורכבים יותר מצריכים טיפול לטווח הארוך. על פי הצורך, משלב המטפל גם טיפול בצמחי מרפא, רפלקסולוגיה, דיקור סיני ושיטות אחרות של רפואה אלטרנטיבית, כהשלמה לטיפול.

זוהי שיטה מעולה להקלת מצבים נפשיים כמו גם כאבים פיסיים, עקרונות הטיפול הם שיפור מערכת הלימפה והדם, ואיזון תנועת הנוזלים בגוף על מנת לאפשר לגוף להתחזק, לרפא את עצמו ולשוב לאיזון.

על שיטות הטיפול בכאבים של רפואת הספורט

שיקום בבית לאחר ניתוח בגב
Picture of אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב
אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן