כל הדרכים לטפל בכאבי הגב

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כאבי גב הם תסמין נפוץ ביותר היכול להופיע בכל גיל שהוא. ישנו מגוון רחב של גורמים שיכולים להוביל להתפתחות של כאבי גב, הכאבים יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של דרכים ודרגות חומרה ובהתאם לכך ישנם גם לא מעט טיפולים שמטרתם להפחית את דרגת החומרה של הכאבים.

במאמר שלפניכם נפרט אודות הטיפולים השונים המשמשים לטיפול בכאבי גב.

בטרם נתחיל חשוב לציין כי לפני שניתן יהיה לבחור את הטיפול המתאים, יש לעבור תהליך אבחון רפואי אצל אורתופד במהלכו הרופא צריך לאפיין את הכאבים ולנסות להתחקות אחר המקור להיווצרותם. כמו כן יש לציין כי במקרים מסוימים ייעשה שימוש במספר שיטות טיפול במקביל.

הטיפול התרופתי

קו הטיפול הראשוני במקרה של כאבי גב יכלול בדרך כלל שימוש בתרופות לשיכוך הכאבים. חלק ניכר מהתרופות נמכרות ללא מרשם רופא אך ישנן גם תרופות שניתן לרכוש אך ורק עם מרשם. בין היתר מדובר על תרופות כמו למשל אדוויל או נורופן, אקמול, אופטלגין ועוד.

בנוסף לכך, ניתן לעשות שימוש בתרופות שמיועדות להביא להרפיה של השרירים התפוסים וכן לא אחת נעשה שימוש בתרופות שמיועדות להביא להפחתה במידת החומרה של הדלקת. כך לדוגמה פעמים רבות נעשה שימוש בסטרואידים הניתנים בזריקה לעמוד השדרה.

במהלך התקופה שבה המטופל נמצא תחת משטר תרופתי עליו להימצא תחת מעקב רפואי על מנת לבחון ולהעריך את מידת היעילות של התרופות השונות וזאת על מנת שניתן יהיה לשנות את המינון או להחליף את התרופות באחרות במידת הצורך.

טיפולי פיזיותרפיה

טיפול שמרני נפוץ נוסף הוא הטיפול הפיזיותרפי. במהלך הטיפול הפיזיותרפי מבוצעים תרגילים שונים ונעשה שימוש במכשירים שונים שמטרתם להרפות את השרירים התפוסים ולחזק את שרירי הגב תוך ניסיון להגדיל את טווח התנועה של האזור הפגוע. בין היתר נעשה שימוש בטיפולי הפיזיותרפיה בכריות או שמיכות חימום, בעיסוי ידני, באלקטרודות חשמליות, בג'לים לקירור או לחימום הגב ועוד.

מעבר לכך המטפל מספק למטופל מידע בנוגע ליציבה נכונה ובנוגע לפעולות מהן עליו להימנע וכן מספק לו הנחיות לתרגילים לחיזוק שרירי הגב והנחיות לפעולות שמטרתן להרפות את שרירי הגב שניתן לבצע בבית באופן עצמאי.

דיקור סיני

הדיקור הסיני הוא טיפול פופולארי לשיכוך כאבים ששייך לתחום הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית. טכניקה זו מתבססת על האמונה לפיה בגופנו זורמים נתיבים אנרגטיים הנקראים מרידיאנים בהם נע כוח החיים (צ'י). על ידי דיקור של המטופל בנקודות מסוימות לאורך המרידיאנים ניתן לפי המאמינים בשיטה זו לשחרר חסימות אנרגטיות ולהפחית את מידת החומרה של כאבי הגב.

טיפול בגלי רדיו

טיפול בגלי רדיו מתאים לשיכוך כאבי גב בעיקר במצבים חמורים במיוחד שבהם הטיפולים השמרניים לא הביאו להפחתה במידת החומרה של הכאבים. מדובר על שיטת טיפול שנעשה בה שימוש לשיכוך כאבים כבר מספר עשורים שבה באמצעות מחט זעירה משדרים גלי רדיו לעצבי עמוד השדרה במטרה לפגוע בהעברת אותות הכאב למוח. גלי הרדיו המשודרים בתדר גבוה גורמים לחימום הרקמה העצבית ופוגעים בה מבלי לפגוע ברקמות הסמוכות.

ניתוח גב

במידה והמקור לכאבים בלחץ המופעל על שורש עצב בחוט השדרה על ידי גידול ממאיר, דיסק בולט או דיסק פרוץ, ניתן לבחור באופציה הכירורגית. ישנם מספר סוגים של ניתוחים המבוצעים בגישות שונות. כך לדוגמה ישנם ניתוחים בהם מסירים את הדיסק הבין חולייתי ומחליפים אותו בדיסק מלאכותי, ישנם שבהם מסירים רק את החלק מהדיסק שלוחץ על חוט השדרה ומשאירים חלק מסוים במקומו ועוד.

אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן