צבר רפואה: שיקום בבית לאחר ניתוח גב

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כאבי גב, פריצת דיסק או פגיעה בעמוד בשדרה משפיעים על איכות החיים היום יומית ומקשים על התפקוד היומיומי. כאשר הטיפולים אינם מספקים הטבה בריאותית רצויה, אין מנוס לעיתים מהליך של ניתוח שבעקבותיו יידרש תהליך שיקומי של ימים ואף שבועות. כיום ברור כי ללא הליך שיקום לא ניתן יהיה לחזור לתפקוד מירבי או חלקי ועולה השאלה היכן הכי נכון למטופל לעבור אותו.

את תהליך השיקום לאחר ניתוח גב, המותאם לכל מטופל בהתאם למצבו הבריאותי, ניתן לעבור במוסד שיקומי, דבר שעלול להרתיע מטופלים וקרוביהם בשל ההיעדרות הממושכת מהבית, הסביבה הזרה והסכנה שבחשיפה לזיהומים ולוירוסים שונים.

בעקבות זאת המגמה המתרחבת בשנים האחרונות והאפשרות שנחשפת כעת ליותר ויותר אנשים, היא שיקום בבית לאחר ניתוח גב. שיקום הכולל ליווי של צוות רב מקצועי המתמחה בשיקום ופיזיותרפיה. את התחום של שיקום בבית מובילה כיום בארץ צבר רפואה, אשר עובדת בשיתוף עם בתי החולים בארץ.

ניתוחי גב הם מנת חלקם של רבים באוכלוסייה, ללא הבדלי גיל או מגדר. אורח החיים שלנו הכולל שעות מול מסכי מחשב, חוסר המודעות ליציבה נכונה, מחלות ופציעות של ספורטאים ואפילו מזרן שלא תומך בעמוד השדרה, מובילים אותנו לפתחו של הרופא עם כאבי גב ברמות שונות. ברוב המקרים, ורוב הזמן, הטיפול הניתן מספק לתקופות ארוכות, אך מגיע הרגע אצל אנשים מסויימים שבהם אין ברירה ונדרשת התערבות כירורגית לטיפול במצב.

לקראת ניתוח גב – עושים את כל הבדיקות החשובות

ניתוחי גב, לרוב אינם ניתוחי חירום, ובשל כך עוסקים רבים מבין המטופלים בבדיקה של בית החולים ובחינה ובחירה של הרופא המנתח שיטפל בהם. אבל האם ידוע לכם שגם תהליך השיקום לאחר ניתוח גב, הוא תהליך ארוך וממושך, הדורש מהמטופל להתמודד עם אתגרים לא פשוטים בדרך לחזרה מיטבית לשגרה? האם ידעתם שיש אפשרות לבחור היכן יתבצע תהליך השיקום לאחר הניתוח?

באפשרותכם להמשיך בדרך המסורתית ולעבור לשיקום באחד ממוסדות השיקום ברחבי הארץ, אליהם תישלחו על ידי בית החולים או קופת החולים שלכם, בהתאם למקום הפנוי באותו המוסד. עקב הזמינות המשתנה ממוסד למוסד וייתכן ותישלחו למבנה מרוחק ממקום מגוריכם, כמו גם תיאלצו להמתין מספר ימים עד התחלת הטיפול, גם לאחר שנקלטתם במוסד שיקומי.

למידע על שיקום בבית של צבר רפואה
התקשרו 072-3970156
או השאירו פרטים בטופס

יוצאים מניתוח גב – חוזרים לשגרה בבית

חשוב להבין ולהזכיר כי לאחר הניתוח, ובהמלצת הרופא המנתח, יחל תהליך שיקום הכולל פיזיותרפיה אינטנסיבית ויתקיימו טיפולים נוספים בהתאם למאפייני החיים של המטופל – בין אם טיפולי ריפוי בעיסוק, התאמת אחוזי נכות ועוד.

איך יראו החיים שלכם אם לאחר ניתוח גב תיאלצו להתנייד למוסד שיקומי ולעבור שם תהליך קליטה, להתרגל לסביבה חדשה ולא מוכרת, רחוק מהבית והמשפחה כאשר אתם יכולים לקבל את אותו השירות, אותו הטיפול, עם אותו צוות המומחים ולהישאר בבית?

מתוך ההבנה של הצורך הזה, ובעיקר לאור תקופת הקורונה ששינתה את הכללים וחידדה את הצורך בחברה תומכת סביבנו ואת הסיכונים שבחשיפה למחלות במרחב ציבורי, כדאי שתכירו את השירות של צבר רפואה המתאים לכל מי שזקוק לשיקום לאחר ניתוח גב.

צבר רפואה המובילה בארץ את התחום ומפעילה את מערך אשפוז הבית הגדול בישראל, מאפשרת לכל אזרחי המדינה לקבל שיקום אינטנסיבי בבית, שיקום השם דגש על התאקלמות מחודשת בסביבה הטבעית של המטופל, תוך הפחתת סיכונים בריאותיים הנגזרים מהחשיפה במרחב הציבורי.

לאחר ההתאוששות מהניתוח, ועם קבלת מכתב מסכם מבית החולים, תוכלו לחזור הבייתה ותוך 24 שעות מרגע ההפניה לשירות של צבר רפואה, תתואם לכם פגישה עם רופא שיקומי מומחה לצד צוות רב מקצועי בהתאם לצרכי השיקום הנדרשים.

בזכות השירות שצבר רפואה מציעה אין צורך בהתניידות ברחבי הארץ, אין צורך בבירוקרטיה של קליטה למוסד חדש, אין צורך בהטרחת בני משפחה עם הסעות וסידורים שאינם הכרחיים. החזרה לשגרה מתחילה ביום שהשתחררתם מבית החולים ולא ביום שתשתחררו מהמוסד השיקומי. השיקום נעשה אצלכם בבית.

מהם היתרונות של שיקום בבית על פני שיקום במוסד שיקומי?

  1. השיקום מתבצע בסביבה הטבעית שלכם, בסביבה מוכרת – במיטה שלכם, במקלחת שלכם, במטבח, בסלון, במרפסת.
  2. בני המשפחה והקרובים שלכם יכולים בקלות רבה יותר להגיע לבקר ולעזור לכם להתאושש מבחינה רגשית, מנטלית ופיזית, ללא צורך להטריח אותם להסיע אתכם או להגיע לבקר אתכם במקום אליו ישלחו אותכם על בסיס מקום פנוי.
  3. החשיפה לזיהומים שיכולה להיות במוסד שיקומי, כל בכל מרחב ציבורי רפואי לא קיימת כאשר אתם חוזרים לשיקום בבית לאחר ניתוח גב, ובעיקר לאנשים שמערכת החיסון שלהם פחות חזקה, מדובר על יתרון משמעותי ביותר.
  4. פרק הזמן שתמתינו עד התחלת השיקום, כאשר מדובר בשיקום בבית הנו תוך 24 שעות מרגע ההפניה לשירות של צבר רפואה, זמן המתנה שלא תמיד ניתן למצוא בעת קליטה למוסד שיקומי, איכותי ככל שיהיה. כל מוסד הקולט קהל גדול של מטופלים יעשה את המקסימום אך לא יוכל להתחייב על מענה מהיר כמו של צבר רפואה.
  5. צוות רב מקצועי שזמין לכם 24/7 – גם לאחר התחלת תהליך השיקום, בעיקר כאשר מדובר על שיקום בבית, עומד לרשותכם צוות קבוע של רופא שיקומי, פיזיותרפיסט מומחה בשיקום, אחות מוסמכת ובהתאם לצורך גם עובד/ת סוציאלי/ת, מרפאה בעיסוק ועוד. סדרת הטיפולים שתקבלו, תהיה בהתאם להמלצת מכתב השיחרור של בית החולים, כך שלא יהיה הבדל ולא יחסר לכם שעות טיפול לעומת שיקום שהיה מתבצע במוסד שיקומי.
  6. לוח הזמנים יותאם לכל מטופל שבוחר במסגרת של שיקום בבית, כך ששגרת החיים בבית תוכל להישמר. השיגרה, יחד עם הסיבה הטבעית, הנם מנוף חזק של תמיכה מנטאלית התורמת לחוזק של כל מטופל המתמודד עם אתגרי השיקום.

דר איתמר עופר מנכ"ל צבר רפואה – על חשיבות השיקום בבית 

מתוך ההבנה הזו, כי תהליך השיקום שיתחיל מהר יותר וסמוך יותר לניתוח, יוכל להחזיר את המטופל שתפקודו נפגע, מהר יותר ליכולותיו הקודמות ולשגרת חייו, ד"ר איתמר עופר, מנכ"ל צבר רפואה מספר על החזון שעומד מאחורי החברה.

"אני ממליץ לפתוח בשאלה: איך מחזירים כל אדם שהתפקוד שלו נפגע בצורה אחרת, לתפקוד הכי דומה למה שהיה קודם?"

כאשר מדובר על בני הגיל השלישי, השאלה הזו מקבלת משנה תוקף, מאחר ובגיל הזהב, כל שינוי בחיים הוא מורכב יותר, כל תהליך שיקומי יכול לקחת זמן רב יותר.

צבר רפואה, הוקמה ב-2005 ונחשבת לחברה הגדולה בישראל במתן שירותי אשפוז ושיקום בית. צבר רפואה הוקמה מתוך הבנה כי הסביבה המתאימה והנכונה ביותר למטופל להחלים היא סביבתו הטבעית – הבית. שירותי השיקום הביתי של צבר רפואה כוללים שיקום אורטופדי, שיקום נוירולוגי ושיקום קימום לאחר אשפוז ממושך.

"השירות של צבר רפואה הוא חלופה לאשפוז מלא. שיקום בבית זה חלק מהזכויות של כל אזרח ואזרחית בישראל, ואם אתם לא בטוחים, פנו אלינו."

למידע על שיקום בבית של צבר רפואה
התקשרו 072-3970156
או השאירו פרטים בטופס

Picture of אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב
אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן