יש לכם כאבי גב? ייתכן ויש לכם מיאלומה נפוצה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לבעיות גב!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לא חסרים אנשים שסובלים מכאבי גב. כמעט כל אחד סובל בשלב כזה או אחר מכאבים בגלל גב תפוס, בשל ישיבה כפופה,יש לכם כאבי גב? ייתכן ויש לכם מיאלומה נפוצה בגלל פעילות גופנית אך גם בשל מחלות שונות. אם יש לכם כאבי גב, יתכן ויש לכם מיאלומה נפוצה. קראו את הדברים הבאים כדי להבין יותר על המשמעות וסימפטומים אחרים.

מהם התסמינים המיוחדים של מיאלומה נפוצה?

מיאלומה נפוצה הינה סרטן במוח העצם. אחד הדברים שמייחדים את המחלה הזאת הוא הסימפטומים המיוחדים. למעשה, מה שמיוחד בסימפטומים הללו זה שהם מלווים כמעט כל אחד ואחת מאיתנו במצבים שגרתיים בחיים. לרוב אנו מייחסים אותה ל"צרות" קטנות שחולפות מאליהן. במקרים רבים אלה סימפטומים שקשה לייחס אותם דווקא לסרטן ועשוי לחלוף זמן רב כאשר מבינים באמת את הסיבה לתסמינים.

כאמור, סימן היכר חשוב למיאלומה נפוצה הינו כאב גב. אך לא מדובר בכאבי גב בלבד אלא בכאבים שמופיעים בעצמות שונות בגוף. מכיוון שמרבית החולים הינם הרבה לאחר גיל העמידה, נהוג להניח שאלה כאבים טבעיים שנובעים מגיל מבוגר. אך האמת במקרה הזה שונה. במחלה. תאי סרטניים פגומים מיוצרים במוח העצמות. ככל שהם מתרבים, העצמות נחלשות ונעשות דקות יותר. הכאבים הם תוצאה של המחלה ולא של התנוונות שמקורה בגיל מבוגר. צריך לשים לב שהכאב הזה לא מגיע לאחר או בעקבות פעילות גופנית וגם לא בגלל תאונה. העצמות יכולות להיחלש במידה כזאת שללא טיפול הן עלולות להיסדק ולהישבר. כאבים עלולים להקרין, גם בשל פגיעה בחוט השדרה ובעמוד השדרה. כך, למשל כאבים שמקרינים מהגב אל הרגלים, הזרועות. כאבים חדים שעלולים להגיע בגלים. כאבים כללים עלולים להתפתח לכדי נוירופתיה. כך, החולה עלול להרגיש עקצוצים, תחושה של שריפה או לחילופין, קהות חושים באזורים מסוימים בגוף.

היחלשות של מערכת החיסון

מכיוון שכאבי גב יכולים לנבוע מגורמים שונים רבים, ברור שבדרך כלל כאבי גב לא נובעים מסרטן בכלל וגם לא ממיאלומה נפוצה בפרט. במהלך המחלה, נפגעת מאוד מערכת כחיסון. מוח העצמות מייצר תאים פגועים, שלא מתפקדים בצורה תקינה ולכן, החולים נוטים לסבול ממחלות חוזרות. הרבה חולים סובלים פעם אחר פעם מצינון, שיעולים, שפעות, מחלות דלקתיות. אם אתם מוצאים את עצמכם חולים הרבה יותר מהרגיל וגם לעיתים קרובות, כאשר תוסיפו לכך כאבי גב יתכן מאוד שמדובר למעשה על מיאלומה נפוצה. רופאים מסבירים כי מיאלומה מאופיינת גם בעליה בכמות הסידן בדם. במקרה זה, הדבר לא נובע מצריכה גבוהה של מוצרי חלב או תוספי סידן. זה קורה בגלל שסידן בורח מהעצמות ומגיע למחזור הדם. זהו סימן חשוב למחלה זו.

גם עייפות ואנמיה

השפעת המיאלומה על ייצור תאי דם במוח העצמות מובילה בקרב חולים מסוימים לחוסר דם. חוסר דם, כלומר אנמיה, לא נובע במקרה הזה מסיבה תזונתית של חוסר בברזל. עם זאת, מדובר באנמיה לכל דבר, שגורמת לחולשה, עייפות מתמשכת, לעיתים קוצר נשימה וחוסר יכולת לבצע פעילות גופנית נמרצת.

אם אתם סובלים מזיהומים חוזרים, אם אתם מרגישים תשישות ועייפות, מרגישים כאבי גב או כאבים בעצמות, חשוב לפנות לרופא ולבצע בדיקה האם אתם סובלים ממיאלומה נפוצה. חשוב להדגיש שגם אם אתם מרגישים עייפים וגבכם כואב, אין זאת אומרת בהכרח שאתם סובלים ממחלה זו. מיאלומה נפוצה אופיינית בעיקר בקרב אנשים בעשור השישי או השביעי לחיים. במקביל, חלק מהחולים סובלים רק מחלק מהסימפטומים המוזכרים לעיל ולא מכולם. רק רופא יוכל לאבחן אתכם ולתת תשובה מוסכמת.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.nhs.uk/conditions/multiple-myeloma/symptoms/
https://www.webmd.com/cancer/multiple-myeloma/manage-myeloma-pain
https://www.cancer.net/cancer-types/multiple-myeloma/symptoms-and-signs

יש לכם כאבי גב? ייתכן ויש לכם מיאלומה נפוצה
Picture of אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב
אלנה ליברמן: מומחית לטיפול בכאבי גב

אלנה מומחית לטיפול בכאבי גב, כאבי פרקים, כאבי ראש, איזון לחץ הדם ושיפור חילוף חומרים. מייסדת המרכז לכאבי גב ומגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה ב- 15 שנה, סיימה בהצלחה לימודי רפואה סינית משלימה.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן